Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Přírodní léčba

3 druhy rostlin, které posílí vaši imunitu 

Imunita hraje v našem životě velice důležitou úlohu, jelikož ochraňuje naše tělo před útoky škodlivých mikroorganismů. Aby však imunita poskytovala tělu dostatečnou obranu, tak je důležité ji neustále posilovat. Jedině tak nebude mít rýma, kašel či nachlazení u vás žádnou šanci. Pro posílení své imunity můžete využít například následující 3 byliny, které nabízí tělu řadu blahodárných účinků. 

Echinacea neboli třapatka nachová

Třapatka nachová (Echinacea purpurea) nedisponuje pouze krásným fialovým květem, ale má i řadu léčivých účinků, které znali již naši předci. Velmi významný vliv má především na posilování imunity a obranyschopnosti organismu. Díky tomu pomáhá předcházet nachlazení. Echinacea tinktura pomáhá také zajišťovat správnou funkci dýchacího ústrojí. Nakonec se také uplatní při očistě organismu od těžkých kovů, rekonvalescenci organismu či kožních problémech. 

Rakytník řešetlákový

Rakytník řešetlákový (Hippophae rhamnoides) patří mezi keř, jež lze najít v mnoha zahradách. Pro léčivé účinky se používají zejména jeho oranžové bobule, které disponují vysokým obsahem vitamínu C, jež je vyšší než v citrusových plodech. Díky vysokému obsahu vitamínu C tak rakytník přispívá k posílení funkce imunitního systému. 

Kromě vitaminu C obsahuje také řadu dalších vitamínů, jako jsou vitaminy skupiny B, vit. E, A, D a K. Šťáva z rakytníku dále pomáhá při únavě a stresu, zlepšuje trávení a přispívá k normálnímu stavu pokožky. 

Kočičí dráp neboli Vilcacora 

Vilcacora (Uncaria tomentosa) patří mezi peruánskou bylinu, která se významně podílí na posílení imunity. Pro tuto zázračnou bylinu se vžilo mnoho dalších názvů, jako je Una de gato nebo královna Amazonie. Pro léčivé účinky se využívá zejména kůra, z které se vytváří nálev. Kromě jiného také pomáhá snižovat vysoký krevní tlak, dodat tělu potřebnou energii a při léčbě řady civilizačních chorob.

Produkty z těchto bylin si můžete objednat v internetovém obchodě Herbavis.

MK Redakce

Přinášíme Vám tipy na recepty, popisy různých diet, ale také se zde dozvíte novinky ze světa bylinek, případně alternativní medicíny. Vše najdete na jednom místě a to zde.

Související články

Back to top button