Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Zdravé recepty

3 způsoby, jak tělu rychle dodat bílkoviny 

Bílkoviny patří společně s tuky a cukry mezi základní stavební kameny lidského těla, tudíž je třeba tělu zajistit jejich dostatečný příjem. Dvojnásobně to platí pro aktivní sportovce, jelikož fyzická zátěž a intenzivní trénink vyžaduje pro správné fungování fyziologického systému dostatek výživy. Bílkoviny slouží mimo jiné ke správné regeneraci, růstu svalové hmoty a lepším sportovním výkonům. A jak můžete tělu dodat dostatek bílkovin?     

Proteinové tyčinky 

Proteinové tyčinky patří mezi oblíbenou svačinku mnoha sportovců. Bezpochyby se jedná o nejznámější způsob, jak lze rychle dodat lidskému tělu dostatečné množství bílkovin. Na proteinových tyčinkách oceníte i nabídku mnoha příchutí, díky čemuž se stane proteinová tyčinka chutnou svačinkou, když vás honí mlsná. Obdobou proteinových tyčinek jsou pak proteinové cookie a wafle. 

Proteinové nápoje

Dalším rychlým zdrojem bílkovin jsou proteinové nápoje, které si můžete vzít kamkoliv s sebou, takže je budete mít hned k dispozici. Proteinové nápoje najdou především uplatnění jako skvělý nápoj po tréninku. Konzumací proteinového nápoje totiž tělu dodáte všechny potřebné bílkoviny, které je nutné po tréninku tělu dodat. Jde tak o vhodný nápoj pro všechny sportovce, kteří chtějí budovat a udržovat své svaly. 

Jerky

Třetím způsobem, jak můžete svému tělu rychle poskytnout dostatečné množství bílkovin, je sušené maso. Sušené maso neboli jerky je vyráběno z mnoha druhů mas. Mezi nejoblíbenější patří zejména hovězí varianta s celou řadou příchutí. Zajímavý chuťový zážitek vám zajistí také jerky ze zvěřinového masa. Díky nízkému obsahu cukrů a tuků patří navíc jerky mezi zdravou chutnou svačinku, kterou využijete nejen po cvičení či fyzické námaze, ale i u televize a na cestách. 

Kvalitní zdroje bílkovin můžete najít v internetovém obchodě Insidefit.cz. 

MK Redakce

Přinášíme Vám tipy na recepty, popisy různých diet, ale také se zde dozvíte novinky ze světa bylinek, případně alternativní medicíny. Vše najdete na jednom místě a to zde.

Související články

Back to top button