Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Přírodní léčba

Chcete zůstat zdraví i na podzim? Vsaďte na bylinky a homeopatika

Chcete-li, aby se váš organismus dokázal s nemocemi, které se dostavují na podzim a v zimě, snáze poprat, nebo se jim dokonce vyhnul, nakopněte svůj imunitní systém. Jaké máte možnosti, samozřejmě kromě správné životosprávy – zdravého jídelníčku, dostatku pohybu a spánku?

Bojujte cibulí, česnekem a zázvorem

Už naše babičky věděly, že cibulový a zázvorový čaj, stejně jako česnečka postaví člověka na nohy hned, jakmile se objeví sebemenší únava, jež může souviset s přicházející virózou. Jakmile začne vaše tělo vysílat první signály, že se cosi děje, zvolněte a dopřejte mu odpočinek. Okamžitě zvyšte příjem tekutin, dopřejte si silný masový vývar a česnečku, popíjejte cibulový a zázvorový čaj.

Prolévejte se přírodním vitaminem C – popíjejte šípkový čaj

Také ucpaný nos a bolest hlavy bývají předzvěstí nastupující virózy. Její nástup můžete eliminovat, případně snížit virovou nálož vitaminem C. Právě on totiž z velké části stojí za správným fungováním imunitního systému. Právě teď se vitamín C nachází všude okolo nás v přírodní formě. A jak určitě víte, právě přírodní forma vitamínu C doslova válcuje svými účinky všechny jeho umělé formy. Kam si tedy pro přírodní vitamín C doběhnout? Možná jenom na protější mez, která se červená šípkovými keři, na nichž právě dozrává ten nejúžasnější zdroj vitamínu C. Šípkový čaj váš imunitní systém opravdu nakopne. Sbírejte šípky, sušte je a popíjejte šípkový čaj po malých doušcích až do jara.

Na horečku černým bezem

Když tělo začne bojovat s infekcí, pomáhá mu zvýšená teplota. Není proto dobré ji v prvních dnech okamžitě srážet. Důležité je dostatečně pít, aby člověk předešel dehydrataci. Osvědčenou bylinkou při horečce je černý bez, a to květy i plody. Pokud jste si letos nestačili květy černého bezu nasušit, pokud jste si nepřipravili šťávu nebo marmeládu z jeho bobulí, nevadí. Polepšíte se příští rok. Letos se spokojíte s květem černého bezu třeba z blízké z lékárny.

I homeopatika lze užívat preventivně

Nejen bylinky, ale také užívání některých homeopatik, může člověka ochránit před nástupem nemocí spjatých se sychravými dny. Za velmi osvědčený homeopatický přípravek je považováno třeba Oscillococcinum. Nečekejte, až vás vaše imunita zradí, ale začněte s ním preventivně hned teď.

Milena

Tak to jsem já. Milena. Ta, co píše.

Související články

Back to top button