Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Diety

Doplňky stravy zaujímají důležitou úlohu pro zdraví sportovců

Doplňky stravy se během posledních let staly běžnou součástí lidí s aktivním životním stylem. Běžná strava totiž neobsahuje všechny důležité látky, které tělo potřebuje. Sportovní doplňky stravy poskytují sportovcům vitamíny, minerály a další látky, které si nelze zajistit z běžné stravy, či nejsou ve stravě obsažené v takovém množství, jaké tělo sportovce potřebuje. 

Proč užívat doplňky stravy? 

Na trhu lze najít nepřeberné množství doplňků stravy pro sportovce, což má svůj důvod. Sportovci vystavují své tělo fyzické zátěži, které pro tuto činnost potřebuje někde brát energii, proto je důležité doplňovat látky, jež podpoří rychlejší regeneraci a nakonec pomohou i k lepším výkonům. Doplňky stravy pro sportovce podporují zdraví kloubů, růst a regeneraci svalové tkáně, psychickou pohodu atd. Není žádným tajemstvím, že pokud chce člověk být fit, tak musí tělu dopřát kvalitní stravu a dostatek spánku. 

Nejčastěji používané doplňky 

Doplňky stravy jsou dnes k dispozici v mnoha variantách a lze je rozdělit podle účinků do několika kategorií. Mezi nejčastěji užívané sportovní doplňky stravy patří především doplňky pro zvýšení výkonosti a urychlení regenerace, kterými jsou proteiny, proteinové nápoje, syrovátkové proteiny, BCAA nápoje apod. Druhou nejčastěji využívanou skupinou jsou doplňky stravy podporující imunitu a snižující únavu, jde především o doplňky stravy s vitaminy a minerály pro sportovce. Nakonec jde také o energetické nápoje. 

Jak vybírat doplňky stravy? 

Vybrat správný doplněk stravy není nikterak složité. Při výběru vhodných doplňků stravy je potřeba se pouze zaměřit na to, čeho chcete dosáhnout. Zda chcete budovat svalovou hmotu či snížit únavu těla. U silových sportovců jsou nejčastěji užívané proteinové doplňky a BCAA nápoje oproti sportovcům věnující se vytrvalostním sportům (cyklistika, běh,…), kteří užívají více iontové nápoje. Z vitamínů a minerálů jsou pak pro sportovní výživu důležité především vitaminy skupiny B, C, E, hořčík a vápník. 

Nejpoužívanější doplňky stravy najdete na webu Insidefit.cz.

MK Redakce

Přinášíme Vám tipy na recepty, popisy různých diet, ale také se zde dozvíte novinky ze světa bylinek, případně alternativní medicíny. Vše najdete na jednom místě a to zde.

Související články

Back to top button