Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Zdravé recepty

Dva recepty, které vám zpříjemní užívání echinacey

Echinacea vám pomůže s předcházením celé řady zdravotních problémů. Její užívání si přitom můžete výrazně zjednodušit. Uvnitř vám přinášíme dva návody.

Echinacea patří mezi rostliny, které vám pomohou s celou řadou zdravotních problémů. Obecně uznávaná je především díky její schopnosti budovat imunitu. V tomto článku vám tedy ukážeme dva recepty, kterými si její užívání můžete zpříjemnit.

Recept na olej z echinacey

Echinacea tinktura je mnohem jednodušší co se týče jejího užívání. Nemusíte polykat prášky, případně žvýkat sušené kousky rostliny. Stačí si jen nakapat několik kapek na lžičku a pozřít. Tinkturu si přitom můžete vyrobit i sami doma. Stačí mít potřebné suroviny a dostatek času k jejich zpracování. Jak tedy vyrobíte olej z echinacey?

Připravte si sušenou echinaceu. Stačí kořen, lodyha nebo květy. Rostlinou naplňte sklenici a tu zalijte olivovým nebo jiným olejem lisovaným za studena. Dbejte na to, aby byly rostliny úplně ponořené, jinak nevypustí tolik účinných látek. Tuto směs nechte stát 2 – 3 týdny na světle. Tekutinu následně sceďte přes plátno a uchovejte v uzavíratelné nádobě.

Recept na tinkturu

V domácích podmínkách si můžete vyrobit nejen olej. Třapatka nachová se totiž dá zpracovat i takovým způsobem, že vytvoříte domácí tinkturu. Tu můžete použít nejen na podporu imunity a detoxikaci těla, ale také k dezinfekci ran. Jak ji tedy vyrobit?

Budete k tomu potřebovat neochucený alkohol a čerstvou echinaceu. Samozřejmě můžete použít i sušenou, počítejte ale s tím, že bude mít tinktura slabší účinky. Rostlinu zužitkujte celou. Nasekejte ji na kousky a do třetiny zavařovací sklenice nasypte echinaceu. Tu následně dolijte alkoholem a louhujte dva až tři týdny. Výslednou tekutinu sceďte a uložte v uzavíratelných lahvích. Výhodou domácí tinktury je především fakt, že ji nemusíte spotřebovat během několika týdnů. Tímto způsobem ji totiž můžete skladovat i několik let.

MK Redakce

Přinášíme Vám tipy na recepty, popisy různých diet, ale také se zde dozvíte novinky ze světa bylinek, případně alternativní medicíny. Vše najdete na jednom místě a to zde.

Související články

Back to top button