Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Bylinky

Fungují bylinné přírodní doplňky stravy? Více, než byste zprvu očekávali!

Bylinkami jsme léčili nejen nemoci, ale také zranění a neduhy víceméně tisíce let předtím, než do světa přišla moderní farmacie. A ačkoliv máme k dispozici celou řadu syntetizovaných, chemických přípravků, tak zároveň disponujeme celou řadou přípravků a složek, které se naopak otáčejí kolem přírodních, nejen bylinných zdrojů.

V moderním životě už se ale bylinky nepoužívají ani zdaleka tak často jako lék, jako spíše doplněk stravy. Mnozí ale nevěří v jejich účinek, což je ohromná chyba.

Univerzální, až zázračná echinacea

Jedná se o jednu z takových rostlin, které se považují za to nejlepší, co nám svět bylin vůbec může nabídnout. Echinacea je velice oblíbenou rostlinou v rámci velkého množství doplňků, protože má na lidský organismus celou řadu pozitivních účinků. V první řadě je potřeba zmínit, že je echinacea opravdu výrazným antioxidantem, který je schopný posílit imunitu jedince. Díky posílení imunity tak budete rozhodně odolnější proti slabším virům a bakteriím, se kterými se potkáváme víceméně každým dnem.

Zvláště oblíbenou variantou je tinktura z echinacea

Bylinné tinktury jsou víceméně nejoblíbenější variantou, kterou můžete používat. Tinktura jako taková je založená na tom, že se používá velice silného výtažku samotné bylinky jako takové. Ta je potom dána do lihové báze, takže vydrží velice dlouho v čerstvém stavu a v podobě kapek, které se potom v různém poměru ředí. Tinktura Echinacea je například velice silným roztokem, který se ředí v poměru desítek kapek ku přibližně půl litru tekutiny.

Velice oblíbený kotvičník zemní

Jednou z bylinek, které jsou velice podobné již zmíněné bylince echinacea, je kotvičník zemní. Jedná se o bylinku, která je v našich podmínkách mnohem častější a dostupnější. Mimo kupovaných produktů tak připadá v úvahu i pěstování nebo sběr. V každém případě se ale bavíme o jedné z těch bylinek, které mají na organismus člověka všeobecně prospěšný účinek. Mimo toho, že jsou opravdu prospěšné všeobecně, navíc mohou takové bylinky jako je kotvičník nabídnout i silný účinek přírodní viagry.

MK Redakce

Přinášíme Vám tipy na recepty, popisy různých diet, ale také se zde dozvíte novinky ze světa bylinek, případně alternativní medicíny. Vše najdete na jednom místě a to zde.

Související články

Back to top button