Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Bylinky

Jak se dá použít echinacea? Nejen jako blahodárný nápoj

Echinacea se může pochlubit celou řadu blahodárných účinků. Věděli jste ale, že se dá použít i jako okrasná rostlina?

Existuje jen málo rostlin, které by měly tak široké spektrum využití. A třapatka nachová mezi ně rozhodně patří. K čemu ji tedy můžete použít a jaké má účinky na vaše zdraví?

Okrasná květina

Echinacea, jak zní její další název, skvěle doplní nejen vaši zahradu. Kromě toho, že se může pochlubit celou řadou blahodárných účinků, také skvěle vypadá. Můžete ji tedy použít jako skvělý doplněk vaší zahrady, nebo ji vložit do květináče a ozdobit s ní interiér. Ve svém nejkrásnějším stádiu přitom vydrží mnohem déle než celá řada jiných rostlin.

Nejznámější druh – třapatka nachová – totiž kvete až do podzimu. I po odkvetení je stále zajímavá, především díky svým tmavě hnědým středovým terčům. Období své největší krásy ovšem zažívá od června do září, kdy vykvétá. Květy jsou přitom odolné a vydrží i během silného deště. Rozhodně se tedy nemusíte bát, že by na zahrádce přišly k újmě.

Připravte si čaj nebo šťávu

Jakmile echinacea odkvete, můžete ji použít pro povzbuzení vašeho organismu. Obsahuje totiž velké množství fruktózy, inulinu, echinocosidu, silice, glukózy, pryskyřice, flavonoidů a polysacharidů. Nejen během podzimu a zimy vám tak dodá tolik potřebnou energii. V menším množství pak obsahuje i látky, které působí proti virům a bakteriím. Přesněji řečeno vitamíny, terpenické uhlovodíky a polyacetylenové sloučeniny.

Kořen a nať se přitom používá na celou řadu způsobů. Nať můžete usušit a připravit si z ní čaj. Z čerstvé natě zase vyrobíte šťávu. Kořen je možné zpracovat podobným způsobem. Pokud se vám ale s rostlinou nechce zdlouhavě pěstovat, pak pro vás máme ještě jedno řešení. Zamiřte na eshop Herbavis.cz, kde najdete produkty jako je čaj, šťáva nebo echinacea tinktura. Ušetříte tak čas jejím pěstováním a následným zpracováním. Produkty jsou navíc dostupné celý rok. Pokud vám tedy vaše rostliny odrostou a už vám ve spíži nic nezbyde, můžete svoje zásoby doplnit právě na Herbavis.cz.

MK Redakce

Přinášíme Vám tipy na recepty, popisy různých diet, ale také se zde dozvíte novinky ze světa bylinek, případně alternativní medicíny. Vše najdete na jednom místě a to zde.

Související články

Back to top button