Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Přírodní léčba

Je lepší dezinfekce, nebo hygienický gel na ruce?

Je lepší dezinfekce, nebo hygienický gel na ruce? Otázkou je, v jakých parametrech a vlastnostech je vlastně budeme porovnávat. Pokud vás ale tento souboj zajímá, tak si podržte klobouky a čtěte dál.

Základní definice

Pojďme si nejprve definovat, k čemu vlastně oba tyto produkty slouží. U dezinfekce je to asi každému jasné. Dezinfekce na povrchy a na ruce slouží k zabíjení bakterií a virů. Hygienický gel na ruce ovšem musí být poněkud šetrnější. Přece jen se nanáší na lidskou pokožku, proto nemůže být tolik agresivní. V podstatě se ale jedná o kombinaci klasické dezinfekce a mýdla.

Lavon tekuté mýdlo tak slouží jako ochrana proti nepříjemným bakteriím a virům, ať už jste kdekoliv můžete si jej s sebou vzít například na cestu veřejnou dopravou, do práce nebo k dobtorovi. Zkrátka všude tam, kde může dojít ke kontaktu s cizími osobami a kde byste se mohli nakazit nějakým virem. 

Jaký je rozdíl?

Hygienický gel na ruce stačí nanést na vaši pokožku a nechat jej chvíli působit. Během této chvíle by měl zabít maximum bakterií a virů, které jsou aktuálně přítomné na vašich rukou. To samé ale dělá dezinfekce. V čem je tedy rozdíl. První rozdíl je především v konzistenci. Zatímco hygienický gel má mnohem hustější konzistenci, dezinfekce je tekutá. Hygienický gel navíc není tak agresivní a nevysouší pokožku v takové míře. Při delším používání sice přijdete o vaše přirozené oleje na rukou, rozhodně k tomu ale nedojde tak rychle jako u dezinfekce.Hygienický gel na ruce ale zpravidla nebudete používat ani tak často. Jeho používání tedy není příliš nebezpečné. Jestliže tedy chcete ochránit nejen sebe, ale i své blízké, pak je jeho koupě naprostou nutností. Podívejte se například na eshop Prostredkycistici.cz, kde tento produkt najdete. Společně s celou řadou dalšího zajímavého zboží.

MK Redakce

Přinášíme Vám tipy na recepty, popisy různých diet, ale také se zde dozvíte novinky ze světa bylinek, případně alternativní medicíny. Vše najdete na jednom místě a to zde.

Související články

Back to top button