Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Diety

Kdy a jak začít s dietou?

Začít s dietou není tak jednoduché, jak by se mohlo na první pohled zdát. Existuje spoustu lidí, kteří si plánují vstup do dietního režimu na Nový rok. Jejich předsevzetí však často vezme za své ještě před koncem měsíce. Pokud je člověk odhodlaný s dietou opravdu začít, neměl by své rozhodnutí oddalovat. Se změnou stravovacích návyků a životního stylu je třeba začít neprodleně. Žádné: až po oslavě narozenin, až po Vánocích, až po Silvestru, až po dovolené… Je třeba začít konat hned, jakmile člověk dospěje k rozhodnutí.

Poraďte se s lékařem

Než do zvoleného dietního režimu vstoupíte, je dobré se poradit. Není nad to sáhnout po seriózních informacích. Může to být klidně internet (seriózní weby a magazíny), určitě však bude vhodné zkonzultovat vše s odborným výživovým poradcem, případně lékařem. Lékař je na místě zejména u jedinců, kteří trpí nějakým závažným zdravotním problémem. Konzultace s lékařem je tak na místě v případě cukrovky, vysokého krevního tlaku, zvýšeného cholesterolu a dalších civilizačních onemocnění a také alergie na určité konkrétní potraviny. Ještě, než oslovíte výživového poradce, dietologa, rozhodně v takovém případě svou touhu po změně životního stylu a dietním režimu nejdříve konzultujte s lékařem.

Najděte si seriózního výživového poradce

Pokud nemáte žádná zdravotní omezení a lékaře ke změně životního stylu nepotřebujete, je třeba najít si seriózního nutričního poradce. Kde hledat? 

  • Poradit vám mohou vaši přátelé. 
  • Můžete se přidržet recenzí na internetu. 

Snažte se zjistit, jakou praxi vybraný výživový poradce má, jaké jsou jeho zkušenosti a výsledky.

A jaký je základ úspěchu jakékoliv diety?

Máte-li posvěcení lékaře a získali jste kvalitního kvalifikovaného dietologa, který vám na základě nutriční typologie sestaví jídelníček na míru, zbývá už jen vytrvat. Právě to je základ úspěchu každé změny životního stylu, každé diety. Držíme palce!

Milena

Tak to jsem já. Milena. Ta, co píše.

Související články

Back to top button