Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Přírodní léčba

Máte potíže s játry? Vsaďte na jejich pročištění bylinkami!

Máte problémy s játry? Pak byste měli vědět, že na bolesti různých orgánů se stejně jako strava podepisuje i vaše psychika. Bolesti jater souvisejí s hněvem, nepřejícností a závistí.

Pár slov o játrech

Víte vůbec, kde se vaše játra nachází a na co vám slouží? Častěji je vídáme při přípravě drůbeže, než bychom si je představovali ve vlastním těle, zejména, pokud nás netrápí. Játra jsou tvořena dvěma hlavními laloky uloženými v pravé horní části břicha těsně pod bránicí. Vyrábí se v nich mnoho důležitých látek, bez kterých by tělo nefungovalo. Váží asi 1,5 kg. Když jsme v klidu, bez stresu, proteče laloky jater každou minutu 1,5 l krve. 

Projevy poškození jater 

  • Poruchy rovnováhy, pohyblivosti, koordinace pohybů, křečové bolesti, otoky, napětí a křeče ve svalech a celková disharmonie organismu. 
  • Lékaři uvádějí, že pacienti se rovněž stěžují na podrážděnost, vznětlivost, bolesti uší, očí, na bolesti pod žebry, v podbřišku a v tříslech; je jim na zvracení, mají nepříjemnou hořkou chuť v ústech, špatně jim rostou nehty; ženy mají nepravidelnou menstruaci. 
  • Stejně tak je průvodním znakem únava. 

V denním biorytmu pracují játra úplně naplno mezi 1. až 3. hodinou ranní (proto ji v tomto čase nezatěžujte jídlem a alkoholem. Ani na Silvestra!). V těchto hodinách se zvyšuje účinnost léčebného působení, ale i zdravotních problémů. Jak se nejlépe vyrovnat s těmito problémy? Pusťte se do některého ze způsobů pročištění jater.

Pročištění jater – způsob č. 1

Ve čtvrt litru vody nechte vyluhovat asi hrst posekané pampelišky (květ i nať). Tento nápoj pijte 6 týdnů každý den. Na kúru je třeba zvolit správný čas, tedy období kvetení pampelišky. Pokud nestihnete to správné období a pampeliška by během kúry přestala kvést, tak si ji jednoduše dejte zamrazit do mrazničky.

Pročištění jater – způsob č. 2

Jedná se o pročištění jater sušenými květy měsíčku lékařského. Budete potřebovat 40 g sušených květů měsíčku lékařského nebo stejné množství celé sušené rostliny. Nápoj připravíte z litru vařící vody. Potom ho rozdělte na tři stejné části, které budete pít během dne. Nálev pijte 2 až 3krát týdně, vždy asi 20 minut před jídlem.

Pročištění jater – způsob č. 3

Tento způsob pročištění jater je založen na olivovém oleji a citronové šťávě. Budete potřebovat 300 g olivového oleje a 300 g citronové šťávy. 

  • První den ráno nalačno použijte klystýr. Celý den konzumujte jen čerstvou jablečnou šťávu v neomezeném množství. 
  • Druhý den opakujeme totéž. 
  • Třetí den konzumujte jablečnou šťávu pouze do 13. hodiny. Pak si lehněte do postele, játra zahřívejte termoforem a pijte každých 15 minut 3 lžíce olivového oleje a hned potom 3 lžíce citronové šťávy. 

Nečistota odejde z jater střevním traktem. V prvním roce můžeme tuto proceduru opakovat jednou za čtvrtletí, v následujících letech už jen jednou ročně. Tato procedura je vynikající pro důkladné pročištění krve.

Milena

Tak to jsem já. Milena. Ta, co píše.

Související články

Back to top button