Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Diety

Přemýšlíte o dietě? Vyzkoušejte hubnoucí zázrak – ochutnejte chia semínka.

Chia šalvěj španělská (Salvia hispanica) – je jednoletá plevelná bylina z čeledi hluchavkovitých. Planě roste v horských oblastech Střední Ameriky. Dnes se však pro jedlá semínka (chia) pěstuje. 

Šalvěj španělská je více než metr vysoká rostlina. Kvete bílými nebo fialovými kvítky. 

Jaro – ideální doba na hubnutí

Rostlinu znali a používali již staří Aztékové. Je fajn, že tento hubnoucí zázrak, plný rostlinného vápníku, který se perfektně vstřebává díky přítomnosti boru, dorazil i k nám. Snadné hubnutí s Chia semínky už není žádnou novinkou, proto byste se o tuto možnost neměli připravit ani vy. Vždyť právě jarní období vám nahrává. Popíjejte zdravé koktejly s chia semínky, běhejte, jezděte na kole, tancujte a cvičte – výsledky v podobě úbytku kilogramů se rozhodně dostaví.

Před konzumací nechte chia semínka nabobtnat

Šedá a černá chia semínka, velká přibližně jeden milimetr, obsahují kromě vápníku také celou řadu antioxidantů. Kromě toho tolik důležité omega-3 nenasycené mastné kyseliny. Denní dávka chia semínek je úžasná proto, že zažene pocit únavy, žízně a hladu. 

A jak tedy konzumovat chia semínka? Můžete je konzumovat vcelku i mletá. Samozřejmě společně s nějakým jiným pokrmem. Pokud si například přidáte chia semínka do jogurtu a ten necháte v lednici odležet do druhého dne, budete ho moci vyklopit jako pudink a také si na něm jako na pudinku pochutnat. Chia semínka mají totiž schopnost bobtnat a díky tomu, že odebírají svému okolí vodu, až několikanásobně zvětší svůj objem. Tak skvěle zaplní váš žaludek a zabrání na dlouhou dobu pocitu hladu.

Vytvořte si vlastní recepty s chia semínky

Shánět recepty s chia semínky nepotřebujete, protože chia semínka můžete přidávat do jakéhokoliv pokrmu. Jak vidno z předešlého odstavce, použití chia semínek je naprosto jednoduché. A co je ještě důležité – chia semínka nemají žádné negativní vedlejší účinky. Díky tomu je můžete konzumovat každý den a hubnout bez pocitu hladu.

Milena

Tak to jsem já. Milena. Ta, co píše.

Související články

Back to top button