Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Zdravé recepty

Připravte si avokádo na 5 různých způsobů a vyzkoušejte jeho afrodiziakální účinky

Avokádo může někomu připadat bez chuti, pro jiné je toto ovoce v kuchyni nepostradatelné. V současné době si získává náklonost spousty mladých i starších lidí, proč? Ukrývá totiž obrovské množství zdravých látek, je to přírodní afrodiziakum i elixír mládí, a navíc se dá připravit na 100 různých způsobů.

Ovšem avokádo je taktéž vnímáno jako hrozba pro každou ženu, která chce shodit nějaké to kilo dolů. Obsahuje totiž krom jiného i velké množství kalorií, a proto si ženy myslí, že je to ovoce, po kterém se tloustne. Co je na tom pravdy? Řekneme si jaké vitamíny avokádo ukrývá, poradíme vám, jak ho zpracovat na 5 různých způsobů i jak poznat, že je zralé.

Podle čeho poznat zralé avokádo

V českých obchodech se setkáte nejčastěji s těmito 2 druhy avokáda: 

  • Haas kalifornské avokádo – tmavší až nafialovělá barva
  • Fuerte floridské avokádo – světlejší zelená barva

Podle barvy zralost avokáda nepoznáte. Budete si ho muset vzít do ruky a pomačkat. Zralé avokádo bude měkčí, nezralé logicky tvrdší a přezrálé pak můžete poznat až po odloupnutí slupky pohledem na dužinu.  Pokud bude mít dužina hnědou barvu, avokádo je přezrálé. Zelená dužina značí nedozrálé avokádo a žlutá dužina pak ideální kousek pro okamžitou spotřebu.

Vitamíny a minerály ukryté v avokádu

Pojďme se nejprve na avokádo podívat z pohledu nutričních hodnot. Rozhodně má toto ovoce co nabídnout. Je doslova nadupané minerály a vitamíny. Kterými?

Minerály a vitamíny v avokádu
DraslíkVitamín C
HořčíkVitamín E
FosforVitamín K
MěďVitamín H
 Vitamíny skupiny B (B3 a B5)

Zdravotní účinky jsou už podle obsahu vitamínů skutečně rozsáhlé. Pokud zařadíte avokádo do vašeho jídelníčku, rozhodně nebudete litovat.

  • Avokádo obsahuje mononenasycené tuky tvořené kyselinou olejovou. Ta je taktéž hlavní složku olivového oleje. Příznivě působí na zdraví srdce a snižuje hladinu cholesterolu. 
  • Obsahuje velký podíl vlákniny
  • Díky vitamínu E působí jako elixír mládí, zpomaluje stárnutí pokožky
  • Obsahuje velké množství bílkovin
  • Jeho pojídání zvyšuje libido a působí jako přírodní afrodiziakum
  • Je ideální potravinou při hubnutí – jen půlka avokáda vás zasytí na několik hodin

A samozřejmě bychom ve výčtu mohli ještě pokračovat. Je pravdou, že obsahuje i kalorie, ovšem pokud ho budete jíst střídmě, může vám s hubnutím i pomoci. Avokádo nám má opravdu co nabídnout a jestliže jste mu zatím nepřišli na chuť, vyzkoušejte zdravé recepty z avokáda, které jsme pro vás připravili a zkuste zase něco nového.

Zdravé recepty z avokáda, které zachutnají celé rodině

Ochutnejte avokádo 5 x jinak. Máme pro vás připraveno 5 receptů z avokáda a ať už vaše chuťové buňky jsou naladěny na sladké či slané recepty, každý si může vybrat. 

Udělejte si čas na zdraví, vyberte si recept podle chuti a překvapte rodinu novým, kulinářským zážitkem. 

Nevybrali jste si? Nevadí, máme pro vás připraveny i další výborné zdravé recepty, které rozhodně vaše chuťové buňky uspokojí.

MK Redakce

Přinášíme Vám tipy na recepty, popisy různých diet, ale také se zde dozvíte novinky ze světa bylinek, případně alternativní medicíny. Vše najdete na jednom místě a to zde.

Související články

Back to top button