Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Bylinky

S čím vším vám pomůže tribulus terrestris?

Tribulus terrestris je oblíbený nejen u kulturistů. Až si přečtete tento článek, určitě jej začnete používat i vy. V čem tedy tkví jeho výhody?

Tribulus terrestris patří mezi rostliny, které pomáhají v mnoha rovinách. Přijdou vhod nejen kulturistům, ale i lidem, kteří vůbec necvičí. Jeho síla totiž tkví v jedné dokonalé schopnosti, o níž si povíme víc v následujících řádcích.

Pro kulturisty a diabetiky

Tribulus tinktura se může pochlubit především svou schopností zvýšit hladinu testosteronu. Právě díky ní se dá zařadit mezi nejoblíbenější doplňky stravy mezi kulturisty a celkově lidmi, kteří to s posilováním myslí vážně. V dlouhodobém horizontu totiž dokáže pozitivně ovlivnit růst svalové hmoty a celkové síly.

Další nespornou výhodou je i zvýšení kvality spermií. Vždyť už se delší dobu využívá jako pomocník u mužů s nízkou plodností. Tribulus terrestris tinktura může tyto problémy vyřešit už po několika týdnech užívání. Ba co víc, má také pozitivní vliv na hladinu cukru a celkového cholesterolu v krvi. Přijde tedy vhod i diabetikům.

Zvýšené libido

Tribulus ale má celou řadu dalších příznivých účinků. Mezi ně patří i schopnost zlepšit libido nejen u mužů, ale i u žen. Existuje na to studie, v níž rozdělili 45 žen po menopauze do dvou skupin. Jedné skupině podávali 750 g tribulusu denně, té druhé pouze placebo. Test trval 120 dní a ukázalo se, že skupina, která využívala tribulus, dosáhla zlepšení v kvalitě sexuálního života. Výskyt volného testosteronu byl také výrazně vyšší.

Podobná studie byla provedena i u mužů ve věku od 18 do 65 let. Jejím cílem ale bylo zjistit, jestli tato rostlina dokáže ovlivnit i erektilní dysfunkci. Výsledek byl opět velice příznivý. Skupina užívající tribulus zaznamenala během tří měsíců výrazné zlepšení problémů, v některých případech došlo k jejich úplnému vymizení.

MK Redakce

Přinášíme Vám tipy na recepty, popisy různých diet, ale také se zde dozvíte novinky ze světa bylinek, případně alternativní medicíny. Vše najdete na jednom místě a to zde.

Související články

Back to top button