Diety

Suplementy pro bikery, které by rozhodně neměli nikomu chybět

Jízda na kole se rozhodně nedá generalizovat do jedné jediné kategorie, ale zcela naopak se dá rozdělit do celé řady jednotlivých kategorií, které mají svoje specifikacemi. Jak vybavením cyklistů, technikou jízdy nebo potřebnými dovednostmi, tak i stravou jsou jednotlivé kategorie jízdy na kole velice odlišné.

V rámci dnešního článku se přitom zaměříme na věc, kterou v rámci cyklistiky i na vysoké úrovni celá řada lidí podceňuje. A tou věcí je suplementace, která napomáhá udržet zdravě tělo aktivních sportovců i v případě, kdy může dojít k haváriím, které nejsou na kole ničím výjimečným.

Jaké suplementy by měli používat silniční cyklisti

Silniční cyklisti jsou svým způsobem čistokrevní vytrvalostní sportovci. Proto bychom měli v rámci suplementace přistupovat k cyklistům podobně, jako je tomu například u běžců. Jedna z věcí, se kterou budou mít ty největší problémy, bude především dostatek vitamínů. Ve spoustě potu totiž z těla odchází velké množství vitamínů a stopových látek, které jsou pro tělo extrémně důležité. QNT vitamíny vám tak mohou pomoci udržet hladinu vitamínů v těle.

Iontové nápoje jsou potom další eventualitou, která by vám mohla pomoci k udržení dostatečné úrovně vitamínů v těle. Iontové nápoje jsou totiž nasyceny nejen vitamíny, ale i elektrolyty, které jsou extrémně důležité pro adekvátní funkci nervové soustavy. Víceméně jsou médiem, které předává pokyny nervového systému do svalů apod. QNT iontové nápoje vám pomohou udržet hodnotu všech těchto látek v normálu i během výkonu jako takového.

Enduro jezdci potřebují pevné tělo a dostatek síly

Zatím co u silničních cyklistů se šetří potencionálně na každém gramu, tak jezdci kategorií jako je crosscountry, enduro a mnohé další, potřebují více síly. Jedná se o obtížnou jízdu v terénu, která vyžaduje silové schopnosti a mimo jízdy jako takové dokáže svalstvo i ochránit kostru před porušením při haváriích, které v těchto kategoriích nejsou příjemné. Dobrým suplementem je tak syrovátkový whey protein, který dokáže zásobovat kvalitními bílkovinami tělo i tam, kde nemáte čas na standardní stravu.

MK Redakce

Přinášíme Vám tipy na recepty, popisy různých diet, ale také se zde dozvíte novinky ze světa bylinek, případně alternativní medicíny. Vše najdete na jednom místě a to zde.

Související články

Back to top button