Přírodní léčbaBylinky

U léků čtěte příbalový leták, u bylinek potom jejich charakteristiku

Každého z nás jednou za čas postihne nějaký zdravotní problém, který zkusíme léčit buď bylinkami, a tedy přírodní cestou, nebo si pomůžeme nějakým léčivým přípravkem. Mluvíme spíš o typických potížích, jako je bolest hlavy, chřipka, nachlazení nebo jiný méně závažný problém. V každém případě se jedná o naše zdraví, takže je potřeba opatrnosti.

Příbalový leták vám řekne úplně vše

Každý lék doprovází příbalový leták v tištěné formě a v něm se můžete a vlastně musíte dočíst úplně vše o konkrétním léku, léčivém přípravku, případně nějakém doplňku stravy, který však často příbalový leták nemá. A protože se jedná o vaše zdraví a vy chcete, aby vám lék pomohl a ne naopak, případně nějak neuškodil, tak je nutné o užívaném přípravku vědět vše důležité. Typicky se v každém příbalovém letáku dozvíte následující informace:

  • Co je léčivý přípravek a k čemu se používá
  • Čemu musíte věnovat pozornost, než začnete lék užívat
  • Jak se léčivý přípravek užívá
  • Možné nežádoucí účinky léčivého přípravku
  • Jak léčivý přípravek uchovávat
  • Další informace k léku

Je pravda, že typické léky, jako třeba paralen, ibalgin a podobné bereme již všichni za takovou samozřejmost a sázíme buď na to, že nám pomohou, případně nepomohou a nijak neublíží. Jsou ale situace, kdy mohou léčivé přípravky dobře sloužit, ale někdy mohou také vyvolat vedlejší účinky, a navíc se třeba v případě těhotenství nebo užívání jiných léků musí jejich dávkování upravit, případně mohou vyvolat nežádoucí účinky. Proto doporučujeme číst příbalový leták a vždy se tak bezpečně seznámit se vším podstatným. Zabere to maximálně pár minut čtení.

Sázíte na bylinky? Seznamte se s nimi

Pokud preferujete léčbu přírodní cestou v případech, kde to je možné a funguje vám to, pak je to skvělá varianta. I tak je ovšem potřeba dávat pozor. Tak jako u léků je nutné dobře znát jejich účinky, případně i ty nežádoucí, které se můžete dozvědět od doktora, lékárníka, nebo z příbalového letáku, tak to stejné platí také u bylinek.

Zvlášť opět třeba v těhotenství, nebo v případě, že se léčíte ještě s něčím, tak je velice důležité znát účinky bylinek a zjistit si co nejvíc. Jen tak můžete předejít zbytečným nežádoucím účinkům a neefektivní léčbě.Nezapomeňte, že se jedná o vaše zdraví, takže pár minut čtení v příbalovém letáku, případně důkladné seznámení s konkrétní bylinkou je to nejmenší, co můžete udělat, a přitom se vyhnout zbytečným komplikacím.

MK Redakce

Přinášíme Vám tipy na recepty, popisy různých diet, ale také se zde dozvíte novinky ze světa bylinek, případně alternativní medicíny. Vše najdete na jednom místě a to zde.

Související články

Back to top button