Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Přírodní léčba

Uňa de Gato – léčivá rostlina z Amazonie, známá také jako kočičí dráp

Uňa de Gato neboli vilcacora je druh rostliny, která roste v oblasti Amazonie a získala si pozornost svými léčivými vlastnostmi. Tato rostlina se v medicíně využívá již po staletí a stále zůstává populární pro své mnohostranné účinky na zdraví. V tomto článku se dozvíte více o této fascinující rostlině a o tom, jak může pomoci s mnoha zdravotními problémy.

Uňa de gato se postará o posílení imunity

Vilcacora, latinsky uncaria, má mnoho pozitivních účinků na lidský organismus. Patří mezi ně posílení imunity, antibakteriální, antivirové a protizánětlivé účinky. Tyto vlastnosti ji činí účinnou při léčbě a prevenci mnoha zánětů, chřipky a dalších virových a bakteriálních onemocnění. Existuje mnoho výzkumů, které potvrzují účinnost vilcacory a stále se objevují nové oblasti, kde by mohla být využita.

Všestranná rostlina s mnoha léčivými účinky

Vilcacora také pomáhá s detoxikací těla a je zkoumána pro svůj potenciál v léčbě rakoviny. Dále má pozitivní vliv na léčbu akné, alergií, astmatu, cukrovky a trávicích problémů. Vilcacora je také významným antioxidantem, chrání buňky před škodlivými volnými radikály a pomáhá při nespavosti, chronické únavě a stresu. Mezi její výhody patří účinnost při bolestech kloubů. Vzhledem k mnoha léčivým účinkům se jedná o všestrannou léčivou rostlinu.

Příprava vilcacory a její užití

Pro přípravu kočičího drápu se nejčastěji používá sušená vnitřní kůra uňa de gato, která se vaří asi 20 minut. Pro přípravu 1 litru čaje je třeba použít 1 polévkovou lžíci kůry. Čaj se následně scedí a pije se během dne. Vilcacoru lze také užívat ve formě tablet jako doplněk stravy. Je důležité si uvědomit, že kočičí dráp není vhodný pro těhotné ženy, ženy snažící se otěhotnět a děti do 3 let. Pokud hledáte sušenou kůru vilcacory, můžete ji zakoupit na e-shopu Herbavis.

MK Redakce

Přinášíme Vám tipy na recepty, popisy různých diet, ale také se zde dozvíte novinky ze světa bylinek, případně alternativní medicíny. Vše najdete na jednom místě a to zde.

Související články

Back to top button