Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Přírodní léčba

V poslední době je trendem posilování čelistí. Na jakém principu toto funguje?

Mnoho lidí se zajímá o zdravý životní styl obecně a také o cvičení. Slyšeli jste o tom, že je velmi prospěšné i netradiční posilování čelistí? 

Pokud si ve vyhledávání zadáte posilování čelistí obecně, vyjede vám mnoho a mnoho stránek s nejrůznějšími odkazy. A předpokládá se, že informací bude stále víc a víc, protože se o tuto problematiku zajímá čím dál více lidí. Na všech sociálních sítích můžete vidět stovky proměn „před a po“. Je tak zdokumentována razantní změna zvýraznění čelisti, kterého dosáhli běžní uživatelé. 

Ptáte se jak?

Možností je několik. 

Mewing – místo, kde se zrodila myšlenka posilování čelistí

Kdy se poprvé objevila myšlenka o posilování čelistí, není úplně jasné. Řada odborníků jej však mapuje do 70. let minulého století, kdy ortodontista John Mew vytvořil techniku mewing. Ta ve svém základu spočívá v systematickém umisťování jazyka na patro a další části úst. Podle Johna a jeho příznivců toto může přinášet mnoho estetických i zdravotních benefitů. 

Protože jsou naše čelisti o dost menší, než měli naši předci, máme menší prostor na zuby, které se pak deformují. Tento faktor také přispívá k tomu, že naše obličeje nejsou esteticky tak přívětivé, jak by mohly být. Co je však neméně důležité, podle Mewa tato praktika může pomoci bojovat i se spánkovou apnoe a podporovat zdravé dýchací ústrojí.

Kromě mewingu postupem času vznikaly další a další praktiky a přístupy, které se zabývají posilováním čelistí. Tyto cviky se pak zaměřují hlavně na estetický charakter věci – a mimo získání výraznější čelistní linie si také můžete pomoci od povislých koutků, druhé brady nebo ochablých tváří.

Všechny tyto estetické efekty mají samozřejmě vliv na sebevědomí každého člověka. Bylo dokázáno, že vyrýsované obličejové rysy významně přispívají k atraktivitě a důvěryhodnosti jednotlivců. Ti pak mohou logicky působit přesvědčivějším dojmem.

Stačí se podívat na světové celebrity! Určitě znáte jména jako Angelina Jolie, Brad Pitt, David Beckham, Jennifer Lopez i Johnny Depp – a víte, co mají společné? Vyrýsované a výrazné čelisti!

Winbuilders: inovativní produkt pro posilování zdraví i sebevědomí

V poslední době se na trhu objevila ještě dostupnější a jednodušší možnost, jak docílit zdravější čelisti a charizmatičtější vizáže. Jedná se o žvýkací pomůcky Winbuilders. Ty jsou vyrobeny ze zdravotně nezávadného silikonu a pravidelně procházejí náročnými testy bezpečnosti.

Winbuilders si můžete představit jako činky nebo takový posilovací nástroj pro vaše čelisti. Pro čelistní svaly představují mnohem intenzivnější zátěž než obyčejné žvýkačky, a navíc se dají používat opakovaně, takže pro vás znamenají pouze jednorázovou investici.

K dostání jsou ve třech různých barvách, které korespondují se specifickými tvrdostmi:

  • bílá (30 Sh) – pro začátečníky,
  • šedá (40 Sh) – pro mírně pokročilé,
  • černá (50 Sh) – pro pokročilé.

Ptáte se, jak s nimi můžete vaše žvýkací svaly, a tedy i čelisti posilovat? Způsobů opět existuje několik a je jen na vás, pro jaký se rozhodnete. Ve finále je nejvhodnější vyzkoušet všechny a postupem času si ujasnit, který vám nejvíce vyhovuje a koresponduje s vašimi potřebami a časovými možnostmi. 

Výhradní zastoupení firmy Jawinner doporučuje používat dvě pomůcky současně. Tedy na spodní stoličky tak, aby prohnutá část s otvory směřovala proti kousací ploše zubů. Pomůcky je pak potřeba vkládat do stejné úrovně na levé i pravé straně, aby nedocházelo k nerovnoměrnému zatěžování svalstva.
Následně už stačí jen skousnout a povolit. Tento krok pak opakujte stále dokola po dobu 1–2 minut 3 × až 5 × denně. První viditelné výsledky uvidíte už po dvou týdnech. A nezáleží pouze na tom, jak budete vypadat, ale i o to, jak se budete cítit. Věnujte posilování čelistí několik týdnů a uvidíte se sami v zrcadle ve zcela novém světle.

MK Redakce

Přinášíme Vám tipy na recepty, popisy různých diet, ale také se zde dozvíte novinky ze světa bylinek, případně alternativní medicíny. Vše najdete na jednom místě a to zde.

Související články

Back to top button