Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Nezařazené

Čtyři hlavní metody, jak se ochránit při období nemocí

Během chřipkových období je velice nepříjemnou věcí to, že přirozeně padá také schopnost našeho imunitního systému bránit se jakýmkoliv jiným vlivům. Jedním důvodem jsou podmínky, které jsou spjaty s jejím šířením.

Druhým je potom fakt, že většinou lidská imunita už delší dobu bojuje s některými typy nákazy, virů a bakterií, aniž bychom to věděli. Přitom může být podstatně ovlivněná již předchozími pokusy. Dnes se tak podíváme na čtyři metody, jak ochránit tělo v podobných dobách.

Dostatek spánku je opravdu zásadní

Jako hlavní věc bychom měli určit hlavně dostatek spánku. Proč? Důvodem je, že během spánku dochází k naprosté většině regeneračních procesů na zcela jiné úrovni než při běžném dni. Spousta z nich se dokonce v rámci klasického dne vůbec ani neprobouzí. Z toho důvodu jsou tak spánkové deprivace i zdrojem mnoha onemocnění, protože tělo nestíhá léčit.

Spolehněte se na pečlivou stravu

Velice dobrá strava je druhým způsobem, jak udržet obranyschopnost na svých teoretických maximech. Ačkoliv máme suplementy jako jsou ochranné nápoje, tak je především samotná pestrá strava stoprocentní základ. Obsaženy bychom měly mít všechny podstatné makroživiny, ale také důležitá mikra, především potom stopové prvky a vitamíny pracující s obranyschopností.

Pozor na nemoci špinavých rukou

Nemoci špinavých rukou jsou hlavně v chřipkových sezonách ten největší problém. Z toho důvodu je tak dobré myslet na to, abychom se chránili i z toho úhlu pohledu. Základem by tak vždy před jídlem, při příchodu domů a podobně mělo být mytí rukou. Případně hygienické potřeby jako jsou přenosné gely na ruce jsou pak způsobem, je se vyhnout přenosu i mimo domov.

Suplementace vám dokáže pomoct

Ačkoliv jsme se bavili o pestré stravě, tak je bohužel velice obtížné denně dostat do těla dostatečné množství vitamínů a stopových prvků, které nám postačí. Dvojnásob, pokud jsme sportovci či pracovně vytěžováni. Proto jsou různé vitamínové komplexy, ochranné nápoje a spektra způsobem, jak můžeme pomoci tělo se zásobením. Stačí přitom miligramy vitamínů a stopových prvků, abychom byli stoprocentně zdraví.

MK Redakce

Přinášíme Vám tipy na recepty, popisy různých diet, ale také se zde dozvíte novinky ze světa bylinek, případně alternativní medicíny. Vše najdete na jednom místě a to zde.
Back to top button