Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Nezařazené

Opakovaně použitelné příbory

V dnešní době se stále více lidí zajímá o ochranu životního prostředí a hledá způsoby, jak snížit množství odpadu, který produkují. Časté téma u opakovaně použitelného nádobí jsou EKO příbory, které jsou pevné a vydrží teplé i studené pokrmy. Ekologické varianty opakovaně použitelných příborů se vyrábí z WPC a plastů.

EKO příbory z WPC

Příbory z WPC jsou ideální kombinací plastových a dřevěných eco-friendly příborů. WPC (Wood-Plastic Composite) je materiál vyráběný kombinací dřevěných pilin a plastu. Příbory vyrobené z WPC mají pevnou konstrukci a jsou odolné i na vysoké teploty až 100°C. Navíc se jejich použitím sníží až 50 % plastového odpadu. Díky své trvanlivosti a certifikovaných atestací patří eko příbory z WPC mezi top produkty.

Eko plastové příbory

Opakovaně použitelné plastové příbory lze považovat za ekologické, protože jsou velmi odolné, lze je umývat v myčkách a vydrží teplotu až 100 °C. Díky těmto vlastnostem patří mezi oblíbené opakovaně použitelné nádobí na pořádání velkých veřejných akcí, ale i menších soukromých párty. S plastovými příbory snadno sníte jakékoliv jídlo, příbory po opláchnutí znovu použijete, a nebo je snadno recyklujete. Kromě jejich praktičnosti se řadí také mezi levnější varianty ekologických opakovaně použitelných příborů.

Přírodní EKO příbory

EKO příbory bez obsahu plastů se také nabízejí. Obvyklými materiály jsou kukuřičný škrob, cukrová třtina, či dřevo. U těchto materiálů se však musí počítat s jejich nižší životností.

EKO příbory z kukuřičného škrobu

Příbory vyrobené z kukuřičného škrobu jsou jednou z populárních ekologických alternativ. Kukuřičný škrob je biologicky odbouratelný a při jeho zpracování se uvolňují nižší emise skleníkových plynů ve srovnání s tradičními plastovými příbory. Tyto příbory jsou odolné, lehké a snadno se udržují čisté. Po jejich použití je lze jednoduše umýt a znovu použít.

EKO příbory z cukrové třtiny

Cukrová třtina je dalším zajímavým materiálem, který se využívá při výrobě ekologických příborů. Cukrová třtina je plodina s nízkou ekologickou stopou a její využití při výrobě příborů pomáhá snižovat závislost na tradičních plastových materiálech. Eko příbory z cukrové třtiny jsou pevné, odolné a zároveň biologicky odbouratelné. Po použití je možné je kompostovat nebo recyklovat. Lze je použít jen jednorázově.

EKO příbory ze dřeva

Dřevo je přírodní materiál s nízkým dopadem na životní prostředí a je hojně využíváno při výrobě opakovaně použitelných příborů. Dřevěné příbory mají příjemný přírodní vzhled a jsou vyrobeny z obnovitelných zdrojů. Eko příbory ze dřeva jsou dostatečně pevné a odolné, aby se s nimi dalo jíst různé druhy jídel. Po použití je možné je umýt a znovu použít. Pokud dřevěné příbory nechcete používat znovu, je snadné je recyklovat.

Tip na závěr

Volba opakovaně použitelných příborů je jedním z kroků, jak můžeme každodenně přispět ke snižování množství odpadu. Materiály jako WPC a plast jsou vhodné na akce, kde víte, že příbory posbíráte a znovu využijete. V případě, že příbory znovu nepoužijete, hodí se zaměřit se spíše na jednorázové materiály jako škrob, dřevo a cukrová třtina. Pokud se rozhodnete pro tyto ekologické příbory, nejenže pomůžete životnímu prostředí, ale také můžete vytvořit stylový a přírodní prostředek pro servírování jídel. Pokud máte zájem o nákup opakovaně použitelných příborů, doporučujeme navštívit stránku ecofol.cz.

Autor článku: Emily Appeltová

MK Redakce

Přinášíme Vám tipy na recepty, popisy různých diet, ale také se zde dozvíte novinky ze světa bylinek, případně alternativní medicíny. Vše najdete na jednom místě a to zde.
Back to top button