Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Přírodní léčba

Levandulí nejen proti migréně

Pokud jste někdy navštívili levandulové pole, byli jste možná přímo zaskočeni božsky omamnou vůní, která se šířila po krajině. Za levandulí však nemusíte jezdit až do Provence nebo na jižní Moravu, můžete ji pěstovat i na své zahrádce. Vyrobit si pak pár vonných sáčků z této úžasné bylinky, které zažehnají třeba vaše problémy s usínáním, bude hračka. Levandule totiž není pouze voňavá bylinka, ale také opravdová léčivka.

Mozek, alfa vlny a levandule

Aby se člověk dostal do stavu naprostého uvolnění a tím pádem se mu i lépe usínalo, je třeba zvýšit v mozku aktivitu vln alfa. A přesně to dokáže levandule. Je prokázáno, že pokud budete pravidelně inhalovat její aroma, nejlépe po dobu alespoň 10 týdnů, výrazně si zlepšíte kvalitu i délku spánku. Je jedno, zda si nakapete pár kapek levandulového oleje na polštář, nebo si pod něj vložíte vonný sáček. Fungovat to bude v obou případech.

Co vše ještě dokáže levandule

  • Levandulová vůně je vynikající přírodní přípravek proti úzkostným poruchám, navíc bez vedlejších účinků. 
  • Čichání levandule dokáže pomoct zvládat ataky migrény, a to velmi významně.
  • Nasypete-li levandulové květy (čerstvé nebo sušené) do vany jako přísadu do koupele, uklidníte nervy, uvolníte ztuhlé svaly a zmírníte podráždění kůže. 
  • Máte citlivou a nečistou pleť? Rozmělněte ve svém hydratačním krému tři lžičky čerstvých nebo sušených levandulových květů. Tuto krémovou pleťovou masku naneste na obličej, nechte nějakou dobu působit, poté přebytečný krém s květy setřete ubrouskem. 

Zatímco většina z nás vůni levandule doslova miluje, takoví moli ji doslova nesnášejí. Neváhejte tedy levandulovými polštářky prokládat šuplíky s prádlem, vkládejte je do šatních skříní. O šatního mola nezavadíte.Z levandule si můžete připravit třeba levandulový sirup a další dobroty. O těch si ale povíme někdy příště..

Milena

Tak to jsem já. Milena. Ta, co píše.

Související články

Back to top button