Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Přírodní léčba

Od akné až po pálení žáhy aneb Jak na běžné neduhy běžným kořením z kuchyně – část I.

Akné

  • Pokud vás trápí akné a máte odpovídající věk na jeho výskyt, umyjte si vždy před spaním nepříjemnou vyrážku mýdlem a potřete šťávou z cibule. Opakujte to každý den, dokud se akné nezbavíte. Nezapomeňte, že si ho nesmíte škrábat ani vymačkávat. Tím byste ho mohli přenášet dále. 
  • Pokud nemáte věk vhodný na akné, a přece vás nechce opustit, navštivte gynekologa (ženy). Můžete mít problémy s vaječníky.

Páchnoucí dech

  • Po každém jídle rozkousejte deset až dvacet semínek fenyklu nebo anýzu – jednak podporují dobré trávení a zároveň osvěží dech. 
  • Kromě toho si můžete připravit domácí kloktadlo. Smíchejte polévkovou lžíci nového koření a pár lístků máty peprné v horké vodě. Po pěti minutách přeceďte. Kloktejte několikrát za den.

Vypadávání vlasů

Přidejte do trochy olivového oleje čajovou lžičku papriky a potírejte si denně tímto přípravkem hlavu. Jednou týdně můžete přidat i syrový vaječný žloutek. Vlasy si oplachujte zásadně vodou s citronem.

Lupy – zde sáhneme po chemii, která se nachází v každé lékárničce

V šálku horké vody rozpusťte deset tablet acylpyrinu a tuto směs intenzivně vtírejte do pokožky hlavy. Poté opláchněte hlavu octovou vodou. Tuto proceduru opakujte po každém umytí, dokud se lupů nezbavíte.

Deprese

Do láhve dobrého vína nakrájejte čerstvý rozmarýn a nechte tři dny vyluhovat. Užívejte každé ráno dvě polévkové lžíce.

Bolesti hlavy

  • Pokud nemáte migrénu díky nefungujícímu žlučníku, nemocným ledvinám nebo špatnému trávení, stačí si dát čaj z čerstvě nasekané máty peprné s citronem nebo čaj z čerstvého zázvoru s citronem. Už za pár minut pocítíte příjemné uvolnění. 
  • Možná netušíte, že i pravidelné jezení třešní působí jako lék proti bolestem hlavy. 
  • Čaj ze zázvoru působí i v případě ranní slabosti a závratí.

Žaludeční vředy

  • Každý den ráno a večer snězte bílý jogurt. Pomůže vám obnovit rovnováhu žaludečních kyselin.

Rovněž se osvědčilo vypít každé ráno a večer šálek neředěné bramborové šťávy. (Nastrouhejte brambory a vytlačte z nich přes gázu šťávu.)

Milena

Tak to jsem já. Milena. Ta, co píše.

Související články

Back to top button