Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Bylinky

4 byliny, které vám pomohou udržet zdravou krev

Krev přenáší veškeré živiny dál do těla. Pokud ji tedy nedokážete udržet zdravou, přijdou zdravotní komplikace. Tyto rostliny vám ale pomohou.

Zdraví můžete dosáhnout několika způsoby. Nejdůležitější je ale kvalitní strava a pohyb. Pokud k těmto dvěma základním prvkům přidáte i vhodné doplňky stravy, dosáhnete skvělých výsledků. V následujících řádcích vám tedy ukážeme čtyři byliny, které vám pomohou s krevním oběhem a čištěním krve.

Šípek

Šípkový čaj. Někteří ho milují, jiní zase nenávidí. Pravdou ale zůstává, že opravdu silný vývar má doslova blahodárné účinky. Šípky se totiž mohou pochlubit vysokým obsahem vitamínu C. Mají tedy pozitivní vliv na posílení imunity. Při častém a dlouhodobém popíjení ale posílíte i cévní stěny.

Skořice

Příjemně voní a také dobře chutná. Působí především proti krevním sraženinám, má ale schopnost omezit i hladinu lipidů v krvi. Ty totiž mohou způsobit poruchy mozku a nebezpečné srdeční choroby. Ve větších dávkách prospívá především srdci.

Kotvičník zemní

Kotvičník zemní má celou řadu názvů. Díky podpoře mužské sexuality a schopnosti prudkého nárůstu testosteronu se mu přezdívá přírodní viagra. Oblíbený je také mezi kulturisty, kde díky výše zmiňovaným schopnostem dokáže pomoct se svalovým růstem a zvýšením síly. Věděli jste ale, že má pozitivní vliv i na krev? Kotvičník zemní tinktura totiž obsahuje i vysoké množství železa. Díky tomu dokáže spolehlivě čistit krev a regulovat její srážlivost.

Česnek

Česnek se nepoužívá jen jako koření a dochucovadlo. Dá se totiž zařadit mezi lidové léky na ředění krve. Pomáhá totiž snižovat hladinu triglyceridů a zvyšovat hladinu dobrého cholesterolu. Organicky vypěstovaný česnek má navíc i větší obsah sirných sloučenin, čímž výše zmiňované účinky ještě násobí.

MK Redakce

Přinášíme Vám tipy na recepty, popisy různých diet, ale také se zde dozvíte novinky ze světa bylinek, případně alternativní medicíny. Vše najdete na jednom místě a to zde.

Související články

Back to top button