Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Bylinky

Jak vybrat kvalitní tribulus terrestris? Máme pro vás 3 tipy!

Jestliže chcete do svého těla dostat jen to nejkvalitnější, máme pro vás několik zásadních tipů. Přečtěte si je a zjistěte, jak vybrat kvalitní tribulus terrestris.

Vybrat si kvalitní produkt není nikdy jednoduché. Zvlášť když jde o doplněk stravy, který by vám měl pomoct s celou řadou problémů. Pro kotvičník zemní to přitom platí dvojnásob. V následujících řádcích vám ale ukážeme několik tipů, jak vybrat ten nejlepší.

Vybírejte podle suroviny

Tribulus terrestris se prodává v celé řadě provedení. Na trhu naleznete tabletky, sušenou rostlinu, ale výjimkou není ani  kotvičník zemní tinktura. Která z těchto variant je ale nejlepší? Obecně se říká, že namletá nať, plody nebo jiné části rostliny nejsou příliš vhodné k přímé konzumaci. Proto raději sáhněte po tinktuře, neboli extraktu v poměru 5:1 nebo 10:1. Počítejte ale s tím, že i tento přípravek bude mít poměrně slabé účinky.

Nejlepší možností jsou tedy takové produkty, které přímo uvádějí obsah saponínu v roztoku nebo tabletce. Tímto způsobem si totiž můžete jednoduše ověřit, jestli je produkt dostatečně kvalitní, případně si ho porovnat s dalším zbožím. Dbejte na to, aby bylo ve výrobku co nejvíce saponínu. Ten totiž dobře známé účinky tribulusu zesiluje.

Nezapomínejte na původ

Země, ve které byla rostlina pěstována, je taktéž velice důležitá. Nejlepší tribulus terrestris pěstují v horských oblastech v Bulharsku. Jestliže se vám tedy do rukou dostane tento přípravek, zřejmě půjde o to nejlepší, co je na trhu dostupné. Bulharský tribulus totiž vyniká vysokým množstvím saponínů, čímž násobí účinky této rostliny. Navíc je pěstován bez pesticidů a sušen za přísných podmínek, což jeho kvalitu ještě zvyšuje.

Obsah aktivních látek

V neposlední řadě dbejte také na obsah aktivních látek v jedné kapsli. Jestli si tedy bude pořizovat tribulus v podobě tablet, dávejte si pozor na malý chyták, který si pro vás někteří prodejci přichystali. V informacích a parametrech totiž někteří neuvádějí obsah látek v jedné tabletě, ale v doporučené denní dávce. Jestliže na něco takového narazíte, dohledejte si taktéž výši doporučené denní dávky a vše si spočítejte.

MK Redakce

Přinášíme Vám tipy na recepty, popisy různých diet, ale také se zde dozvíte novinky ze světa bylinek, případně alternativní medicíny. Vše najdete na jednom místě a to zde.

Související články

Back to top button